TORI MÄRA PIPAR - PARIM 6. AASTANE KOOLISÕIDUHOBUNE EESTIS 2017

Noorhobuste tšempionaadil koolisõidus selgusid Eesti parimad noored koolisõiduhobused, kompleksarvestuse auhindasid jagati 30.juulil Perilas.
Jällegi on põhjust kiita tori hobuseid sellel ratsaspordialal. Parim kuue aastane koolisõiduhobune on tori tõugu Pipar, parima tulemuseni viis noore hobuse Eesti üks parimatest koolisõitjatest Dina Ellermann. Pipar on Tori Hobusekasvanduses sündinud täku Preester 13 601 T järglane, ema Heroiina 24 661 T, kelle aretaja on Agroland Syd AS. Aktsiaselts omandas 1990-ndate alguses endise "Edasi" kolhoosi väga heal tasemel tori hobuste tõufarmi. Seega edu oli geenidesse kodeeritud, kuid tsempionitiitlini viis tori hobuse Piira talli sportlaste poolt tehtud töö ning tema aretaja ja omaniku Kalmer Visnapuu tehtud valikud.
Nelja aastaste noorhobuste kompleksarvestuses saavutas Andres Kiive tori tõule tunnustatud hannoveri täkuga Querido 13 871 T III koha, Saksamaal sündinud täku omanikud on Liis Ira ja Kristiina Keskinen. Sama võistluse neljanda tulemusega tegid meeldiva üllatuse Riin-Ingre Saare ja tori täkk Portland 13 873 T, täku President 13 755 T järglane. Portlandi aretaja on Kalju Laiapea, täku omanik on Kristi Reimann. Portland 13 873 T on tori hobuste tõuraamatu universaalse suuna osa esindaja.
Samal alal sai kuuenda tulemuse Jennifer Žukova tori hobusel Phenomenon (Pistrik), kes on täku Portugal 13 791 T järglane. Pistriku aretaja on oü Topi Mõis Läänemaal.
Eelmine
HOBUSTE SÕIDU-JA VEOKATSED TORIS
Järgmine
Kutse tori hobuse kasvatajate haruseltsi aastakoosolekule

Sellel postitusel on 2 vastust

TIXnBjsowvDAp
KyYiPJeazfHruS
25. november 2019
EJFAcVdSYsnkfm
XEslAYmj
25. november 2019
Email again: