Karikasari Tori Hobune 2016 tulemused.

Koolisõit.

EHS karikasarjas oli tori hobustega koolisõidustardis mitmeid uusi võistluspaare. Huvitavat võrdlusvõimalust pakkus mitmete täkkude järglaste võrdlus samas skeemis. Kokku tehti 22 starti.
A skeemis võitis karikasarja arvestuses viie aastase tori tõugu märaga Pipar Kadri Kullerkupp. Hobune põlvneb Tori Hobusekasvanduses sündinud täkust Preester 13 603 T, tema aretaja ja omanik on Kalmer Visnapuu. Pipar on aretajale varemgi karika võitnud, kui ta hinnati 2013. aastal tõu parimaks nooreks märaks tõuraamatu aretussuunas (TB). Läbi hooaja tegi suure arengu karikasarja selles arvestuses teise koha võitnud võistluspaar- Liis Maisla ja Harletta. Harletta on EHS-ile kuuluva tori tõugu täku Homeros 13 679 T järglane, aretaja ja omanik Ingrit Piir Paju tallist Viljandimaalt. I etapiga kogutud punktidega saavutas III koha Grethel Rüütsalu A Epicuros HL. A Epicuros HL isa on tori täkk Aramis III 13 725 T, aretaja OÜ Konuvere Tall ja omanik Grethel Rüütsalu.


Fotol A skeemi esikolmik Piira võistlustel, vasakult- Liis Maisla ja Harletta, Kadri Kullerkupp ja Pipar ning Terje Mei ja Agent. Foto:Triin Laanemägi
L skeemi liidrikoha hõivas I etapil Mari Talinurm tori hobusel Calvin ning iga järgneva etapi võit viis karikasarja võiduni.
Hobuse Calvin aretaja on Andres Kallaste, omanik Mari Talinurm. Calvin on tori tõule tunnustatud holsteini tõugu täku Casanova 13 581 T järglane. Teisel ja kolmandal etapil saavutas II koha ja nii ka karikasarja arvestuses II koht Anett Jaadlale Fetta-Fuksiinega (i.Fuks 13 601 T), aretaja Sirje Kornel, omanik Anett Jaadla. Kolmanda koha sai Grethel Rüütsalu hobusega A Epicuros HL.

Siit leiate 2016 aasta Tori hobuste karikasarja protokolli: koolisõidus 


Takistussõit.

Karikasarja arvestuses konkureerisid tori hobused kolmes arvestuses- 60-80 cm, 90 cm ja 100 cm parkuurides. Loodetud aktiivsem osalus just noorte hobustega jäi sel aastal tulemata, vähegi arvestatav konkurents oli ilma vanuse piiranguta alal 100 cm takistustega parkuuris.
4-6 aastaste hobuste arvestuses võitis 80 cm ja 90 cm parkuuris esikoha Gea Kiudorf Lamborghiniga (isa Luxus 13 693 T), aretaja Hillar Kald, omanik Gea Kiudorf. Tegemist on andeka võistluspaariga ning ootame tulevikus edu kõrgemates parkuurides.

Foto: Gea Kiudorf ja Lamborghini- Tori Hobune 2016 kahekordne võitja, foto Anni-Britta Pajoma
Madalamas parkuuris just noortele hobustele järgnes Epp Rusi Eufooriaga (isa Escalero), aretaja Elle Mässak ja omanik Kirsika Neimla, kolmanda auhinna sõitsid välja karikasarja arvestuses Kadi Ilings ja Akeena. Akeena on nelja aastane tori mära, isa Aachen 13 739 T, aretaja ja omanik Maret Kasemets.
90 cm parkuuris järgnesid Mari Maisla Harlettal ning Anni Vakkum Atmosega Saaremaa Ratsaspordiklubist. Hobuse isa on täkk Aachen 13 739 T, aretaja OÜ Topi Mõis ja omanik Karin Kaja.
Põnevamad sõidud tehti 100 cm parkuuris, kus võitjaks tuli Priit Perna Hermelal (foto I etapil). Hobuse aretaja on Maie Kukk, omanik OÜRestart24. Hobune Hermela põlvneb Saksamaalt tori tõu täiustamiseks 1993. aastal imporditud hannoveri täkust Hermelin 13 549 T. Teise koha karikas kuulub Anni Maislale temale kuuluval tori hobusel Orpheus (isa Opaal 13 697 T) ja kolmanda koha karikasarjas saavutasid Eva-Maria Jürgenson ja Verso de Lee. Hobuse aretaja on Heimtali Hobusekasvandus ning hobune kuulub Urmas Rägole.
Tori tõugu sugutäkkudest oli meeldiv näha taas konkurentsis 18-aastast täkku Arti 13 605 T, kellega võistelnud Krista Kutsar saavutas viimasel etapil III koha. Heili Püümann ja Liis Irale kuuluv tumeraudjas tori täkk President 13 553 T näitasid suurepärast takistussõidutalenti, tulemuseks viies koht etapil.
Häid emotsioone pakub edukas esinemine võistluspaarile, hobuse omanikule kuid kahtlemata rõõmustavad ka tori hobuse aretajad. 

Siit leiate karikasarja 2016 a protokolli takistussõidus                           

. . .

Karikasari Tori Hobune 2015 tulemused

Koolisõit

Takistussõit

. . .

Karikasari Tori Hobune 2014 tulemused

Koolisõit

Takistussõit